Ram tam tam - witaj 2016!

12:02


Wróciłam. Z odmętów świątecznych porządków, objedzenia się pierogami i ciastami, po ubieraniu choinki i ogólnym bieganiu na najwyższych obrotach. Święta, święta i po świętach, jak to się mówi. Dobrze, że święta trwają tylko, dla niektórych aż, trzy dni, bo nie wiem, co by to było, gdybym musiała przez następne dni jeść, w co zaopatrzyliśmy naszą lodówkę. Na szczęście - wszystko dobrze się skończyło. Mikołaj hojnie obdarował mnie w tym roku, większością rzeczy z mojej wish listy, więc chyba byłam grzeczna ;)

Pierwsze święta Zosia spędziła ciesząc się, uśmiechając i atakując choinkę i wiszące na niej bombeczki. Choinka pion trzymała i nie zemdlała, co zapisujemy na wielki plus. Oczywiście musiała dobierać się do prezentów, dodam, że nie swoich, ale moich, co skutkowało oberwaniem papieru. Na szczęście nie jadła celulozy, bo mama szybko reagowała widząc papier w buźce.

Były też chwile niebezpieczne, kiedy Zośka bawiąc się na ziemi wkładała sobie dziwne rzeczy do buzi, takie jak zielone kawałki po bombkach i innych gadżetach. Mogło się to skończyć szpitalem, ale oczywiście znowu szybka reakcja mamy, czytaj mnie, i wsadzenie palców do dzioba małej poskutkowało - rozryczała się i bawić już się nie chciała. Cóż, przynajmniej wiem, że zdrowa jest :)
Gdy jej przeszło, stwierdziła, że pomoże tacie wiązać cukierki na choinkę. Miała zajęcie na najbliższą godzinę i siedziała spokojnie u taty na kolanach, przyglądając się z wielkim skupieniem nad tym, co robi. Mama chwilę odpoczęła ;)

A teraz czas na Nowy Rok. Gotowania już mniej, bo i tak siedzimy w domu. Pierwsze Sylwestra naszego małego bombla trzeba spędzić wspólnie. Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam tyle samo szczęścia, co poprzedni, a może nawet i więcej. Z chęcią przyjmę, przygarnę i udobrucham, poczęstuję pysznym ciastem i czekoladkami, byle nie chciało odejść ;)

Szczęśliwego Nowego Roku! Oby przyniósł nam wszystko, co najlepsze, najzdrowsze i najweselsze :)Źródło zdjęcia : gokir-mszana.pl

You Might Also Like

20 komentarze

 1. To życzę Tobie jeszcze bardziej szczęśliwego Nowego Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego czego zapragniecie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęściarze ;) Moje dziecko nawet 15 minut spokojnie nie usiedzi - ani na kolanach, ani nigdzie indziej. Nawet jak je coś niezmiernie zainteresuje, to krąży wokół tego jak perszing, ale ciągle w ruchu, jakby siedzenie w jednym miejscu strasznie bolało czy coś ;)

  Cieszę się, że mieliście udane Święta. A na Nowy Rok - wszystkiego, co najlepsze ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne Święta za Wami.
  U nas w buzi wylądowały igiełki, ale też w porę udało się zareagować.
  Niech Nowy Rkk obfituje w szczęśliwe chwile.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze życzenia noworoczne :) Spełnienia marzeń!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne Święta :) Wszystkiego najlepszego dla Waszej całej rodzinki w Nowym Roku :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach moja córka któregoś roku postanowiła sprawdzić jak smakują bombki na babcinej choince.....efekt, miała szczęście, że żaden odprysk nie dostał się do oka i tylko miała twarz jak po spotkaniu z wściekłym kotem! Życze samych cudowności w kolejnym roku!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsze święta z dzieckiem są cudowne!
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Wzajemnie - wszystkiego wspaniałego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wzajemnie! Wszystkiego co najlepsze w 2016! Niech będzie szczęśliwy jeszcze bardziej od 2015! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego co najpiękniejsze w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 12. Najlepszego :) Lubię nowe początki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze, gdy widzę me dziecko z papierem w ustach, pociesza mnie fat, że człowiek nie trawi celulozy, więc powinno wyjść w formie niezmienionej ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystkiego najlepszego w nowym 2016 roku! :) Zdrówka, siły i powodzenia w blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Życzymy szczęścia i zdrówka w tym nowym roku dla Waszej rodzinki!

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja mała nie jest jeszcze zbyt mobilna, więc większość czasu spędziła u nas na rękach a prezenty musiałam rozpakować za nią :) niemniej jednak to były nasze pierwsze wspólne święta co czyni je bardzo wyjątkowymi :P za rok mała będzie już szaleć przy choince :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak dla mnie święta mogłyby jednak trwać dłużej ;) Wszystkiego dobrego w 2016 roku :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Oby ten rok był tak samo dobry jak poprzedni! Święta z maluchem to niezła przygoda;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Skoro święta udane, to teraz cały rok taki będzie! ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw coś od siebie ;)

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń